Jak wykorzystać okres narzeczeństwa, żeby małżeństwo miało szansę przetrwać?

Posted by on Lis 6, 2016 in Prawo | Możliwość komentowania Jak wykorzystać okres narzeczeństwa, żeby małżeństwo miało szansę przetrwać? została wyłączona

Jak wykorzystać okres narzeczeństwa, żeby małżeństwo miało szansę przetrwać?

Zawierając związek małżeński warto zastanowić się co zrobić, żeby był on możliwie jak najbardziej trwały i się nie rozpadł. Trzeba zdjąć różowe okulary i uświadomić sobie, że czasami życie potrafi dać się nam we znaki, co może mieć negatywny wpływ na nasz związek i właśnie dlatego trzeba o niego jak najlepiej dbać. Narzeczeństwo to świetny okres, by przemyśleć instytucję małżeństwa i wypracować pewne zachowania, które pomogą nam utrzymać później w nim temperaturę uczuć. Po pierwsze, warto porozmawiać z przyszłym mężem/żoną o tym, jaką właściwie mamy wizję małżeństwa, co jest dla nas w związku najważniejsze. To bardzo ważne, ponieważ właśnie na tej bazie można wysnuć wnioski, jak dbać o komfort drugiej strony i zaspokajać jej potrzeby, co z kolei przekłada się na satysfakcję płynącą ze wspólnego życia.
Dlaczego o związek trzeba dbać? Jeśli do zaniedbamy, czy to dlatego, że przytłoczą nas codzienne kłopoty, czy z jakichkolwiek innych powodów, może się okazać, że doprowadzimy tym do rozwodu, natomiast wielu kłopotów czasami można uniknąć. Rozwód to oczywiście nie jest koniec świata i można się rozstać we wzajemnej sympatii, ale zawsze warto pielęgnować swoją miłość. Co, jeśli jednak rozwód jest przesądzony? Wówczas wiele osób korzysta z prawnika. Często bowiem do omówienia jest wiele istotnych kwestii i obecność adwokata okazuje się przydatna. Specjaliści bowiem odnajdują się w gąszczu zagadnień prawnych. Kancelarie adwokackie obecnie są naprawdę bardzo potrzebne. Do ślubu warto się dobrze przygotować. Można na przykład udać się do terapeuty dla par i razem z nim omówić interesujące nas kwestie, by jednocześnie mieć również ogląd ze strony specjalisty. To również doskonały czas na przedyskutowanie różnych zagadnień dotyczących przyszłego życia, na przykład ilości dzieci, jakie chcielibyśmy mieć czy czasu, w jakim planujemy powiększyć rodzinę. W związku jedną z najważniejszych rzeczy jest po prostu szczera rozmowa i jasne komunikowanie swoich potrzeb, tak by druga strona wiedziała, czego się od niej oczekuje.
Źródło:http://siutkowska.pl